Antalya'da Kar Keyfi Yaşayabileceğiniz 7 Yer

Galeri19 Ocak 2022
117.5B OKUNMA
Paylaş

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor. Gidince hayran kalacağınız Antalya ilçelerini yerleri sizler için derledik. İşte Antalya’nın en güzel kış adresleri…

1- Tahtalı Dağı- Olympos Teleferik

2365 metreden Antalya'yı izleyebileceğiniz bir kar keyfi sunuyor Olympos Teleferik sizlere. 

 

2- Saklıkent Kayak Merkezi

Saklıkent kayak merkezi Antalya’ya 1 saatlik bir mesafede yer alan konumu sebebiyle Antalyalı kayak tutkunlarını ağırlıyor. Şehir merkezine bir saat uzaklıkta olan bu kayak merkezine günübirlik turlarla gitme imkanı da var. 

3- Feslikan Yaylası

Antalya’da yayla havası denince akla gelen ilk yerlerden biridir Feslikan Yaylası. Antalya'ya sadece 44 km. uzaklıkta olup Antalya ve çevresinin en bilinen yaylasıdır. Kış aylarında kar keyfini yaşayabileceğiniz bu yaylaya isterseniz otogardan kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. 

4- Akseki

Akseki, Toros Dağları üzerine konumlanmış kış aylarında hava sıcaklığının -20 derece olduğu zamanlar oluyor. Akseki'ye yolunuz düşerse mutlaka görmeniz gereken yerler Düdencik Mağarası(Çınardibi), Bucakalan Mağarası, Göktepe Yaylası, Çimi Yaylası, Irmak Vadisi ilçenin diğer çekiciliği olan yerleri.

5- Korkuteli

Korkuteli Antalya'ya 50 dakika mesafede yer alıyor. Kış aylarında yağan karın etkisi ile muhteşem doğası görülmeye değer. Yolunuz Korkuteli'ne düşerse şiş köfte yemeden dönmeyin deriz. 

6- Elmalı

Beydağları ile çevrili olan Elmalı ilçesi sizi doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakacak bir yer. Karasal iklimin hakım olduğu ilçeden Likya yolu geçmektedir. 

7- İbradı Ormana

Antalya şehir merkezinden Toros Dağları’nın arasına uzanan bir yolculukla gidiliyor İbradı Ormana Köyü’ne. Doğa ile iç içe olmak istediğiniz zamanlarda hafta sonu gidilecek  en güzel yerlerden biri Ormana Köyü. Kış aylarında kar yağışı alan İbradı'da küçük pansiyonlarda konaklama imkanınız var.  El değmemiş doğası ile size huzur dolu bir hafta sonu sunuyor.

Ormana Köyü hakkında gitmeden bilmeniz gerekenler.

Bonus

Antalya Beach Park-1993 

117.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!