Antalya’nın Popüler Tatil Bölgeleri

Şehrini Tanı28 Eylül 2023
2.3B OKUNMA
Paylaş

Antalya, uzun yıllardır yerli – yabancı tatilcileri ağırlayan, Türkiye’nin en önemli tatil kentlerinden biri. Doğası, zengin ve derin tarihi, plajları, eğlence hayatı ile ünlü Antalya’nın pek çok ilçesi de birer tatil cenneti. Kaş’tan Kemer’e, Belek’ten Olimpos’a, Alanya’dan Kalkan’a kadar Antalya’da yazı karşılayacağınız pek çok bölge var. Siz de Antalya tatil bölgelerini keşfetmek için içeriğimizi takip edebilirsiniz. 

Antalya’nın En Batısı: Kaş

Doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile bilinen Kaş, Antalya’nın en meşhur tatil destinasyonlarından biri. Arkeolojik zenginliği ile bilinen Kaş’ta aynı zamanda sayısız doğal güzellik de var. Bunların yanı sıra plajları ve eğlence hayatı ile de meşhur olan Antalya Kaş bölgesi, hem dinlendirici hem de eğlenceli bir tatil deneyimi sunar. İlçede bulunan Küçükçakıl Plajı, Büyükçakıl Plajı, İnceboğaz Plajı, Akçagerme Plajı, Seyret Çakıl Plajı ve Limanağzı önemli plajlardır ve yüzme tutkunları için çok idealdir.

Vazgeçilmez Turizm Merkezi: Kemer

Antalya otelleri aratılırken, Kemer de bölgedeki en yoğun tesislere ev sahipliği yapan yerlerdendir. Antalya’nın yaklaşık 45 km güneyinde yer alan Kemer, Türkiye’nin dünya çapındaki yaz tatili merkezlerinden biridir. Plajları, gece hayatı, doğası, tarihi güzellikleri ile keşfetmeye doyamayacağınız Kemer’de günübirlik pek çok aktivite de yapılmakta. Gezi turları, mavi yolculuk turları, günübirlik tekne turları, jeep safari turları, deniz

Oteller Bölgesi: Belek

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek, şehrin merkezine yaklaşık 40 km uzaklıkta. Özellikle golf sporu ile ilgilenenleri kendisine çeken Belek, çam ormanları ve nadide plajları ile ünlü. Antalya’nın oteller bölgesi olarak da öne çıkan Belek, hem sportif aktivite hem de kültürel geziler için sık tercih ediliyor.

Antik Diyar: Olimpos

Olimpos, Antalya’nın güney sahillerinde Phaselis’ten sonra ikinci önemli liman kentidir. Antik kentin bugüne ulaşan kalıntılarının çoğu orman içinde ağaç ve çalılarla örtülüdür ve bunlar Helenistik, Roma, Bizans dönemlerine aittir. Fethiye’den başlayan meşhur Likya Yolu, Olimpos’tan da geçer. Bu açıdan özellikle gezginlerin, kampçıların, doğa yürüyüşü yapanların bir numaralı adreslerinden biri Olimpos Antik Kenti’dir.

Güney Sahillerinin Biriciği: Alanya

Antalya merkez bölgesine yaklaşık 133 km uzaklıktaki Alanya, konumu itibarıyla Akdeniz’in kıyı kesimlerindedir ve küçük bir yarımadayı andırır. Turizm açısından Türkiye çapında yüzde dokuzluk bir  paya sahip olan Alanya, sahip olduğu zengin kültürel mirası, eşsiz doğası, Akdeniz iklimi ile de ünlüdür. Pek çok antik kente ev sahipliği yapan Alanya’ya kültür gezilerine çıkabilirsiniz. Ayrıca birbirinden harika plajları, gece hayatı, zengin mutfağı sayesinde de dört dörtlük bir yaz tatili için Alanya’yı tercih edebilirsiniz.

Kaş’ın Eşsiz Mahallesi: Kalkan

Kalkan, Kaş ilçesinin bir mahallesi statüsünde. Temiz ve korunan bir havaya sahip olan Kalkan’da tarihi Rum evlerini, harika dar sokakları, mavi bayraklı denizi, uluslararası çapta ünlü plajları keşfedebilirsiniz. Kalamar dolması ile de ünlü olan Kalkan bölgesinde müthiş bir şekilde yenilenip tatilinizi sürdürebilirsiniz. Antalya merkez bölgesine yaklaşık 200 km uzaklıkta bulunan Kalkan, pek çok antik kente sahip olması ile de kültürel açıdan zengin bir konumda.

2.3B OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!