Akdeniz Üniversitesi Etrafında Gidilebilecek 7 Mekan 17-03-2016 tarihinde eklendi.

Son dönemlerde üniversite etrafındaki mekanların sayısı giderek artı, sayı artınca da haliyle hangisine gitsem, acaba nasıl bir yer gibi sorularınız vardır. Seçmekte zorlanıyorsanız buyurun biz size yardımcı olalım.

1-Bayram Efendi Osmanlı Kahvecisi Kültür Şubesi

Çok sevdiğiniz Osmanlı Kahvecisi için çok da uzağa gitmemize gerek kalmadı. Artık Kültür Mahallesi’nde bir şubesi var. O kadar kalabalık oluyor ki, kimi zamanlar oturacak yer olmuyor. Ama siz yine de akşam ders çıkışlarında bir yorgunluk kahvesini içmeden eve dönmeyin. 

2-Lykia Cafe&Bistro

Farklı mutfakları denemek istiyorsanız ve aynı şeyleri yemekten sıkıldıysanız burası tam da size göre. Çok zengin bir mutfağı var. Köri soslu tavuğu şahane.

3-Rıhtım Döner

Öğrencilerin en yakın dostu, sınav haftalarının kurtarıcısı; Rıhtım Döner. Enfes İskenderun usulü dönerinden vazgeçemeyeceksiniz. Üstelik döneri yapan ustalar da Hataylı. Buradan size küçük bir not; eğer Hataylıysanız size torpil de geçiyorlar. laugh

4-Şamata Extra Cafe

Çoğu öğrenci evinde televizyon yok, varsa da Lig Tv aboneliği yoktur. Bunların olmaması tuttuğumuz takımın maçını izlememize engel değil. İşte burada öğrencinin yardımına Şamata Cafe yetişiyor. Tüm Lig Tv maçlarını burada izleyebilirsiniz.

5-Vitamin Dede - Waffle

Biraz da vitamin alalım ki iyi ders çalışabilelim. Vitamin Dede’nin taze sıkılmış meyve suları ve lezzetli, bol meyveli waffleları tam da size göre. Üstelik fiyatları da çok uygun. 

6-Harman Unlu Mamulleri

Sabah kahvaltı yapamadığınız zamanlarda, okula giderken Harman’ın sıcacık simitleri ve poğaçalarını denemenizi tavsiye ederiz. Bizim favorimiz, dere otlu ve peynirli poğaça. Üstelik fiyatlarının çok uygun olmasının dışında, personelin güler yüzü ve ilgisi sayesinde kahvaltı yapamak için her gün gitmek isteyeceğiniz bir mekan.

7-Mırraa Cafe

Mırra, Arapçada acı kahve anlamına gelmektedir. Mırra adındaki özel acı kahvesini denemenizi tavsiye ederiz, hoş bir aroması var. Mekan oldukça sıcak ve samimi. Arkadaşlarınızla toplandığınız zaman hem sohbet edip hem de oyun oynayabileceğiniz bir mekan. 

şehrinitanı