Antalya'nın Mutlaka Görülmesi Gereken 7 Plajı 02-03-2015 tarihinde eklendi.

Türkiye’nin ve dünyanın turizm cennetlerinden Antalyamızda birbirinden güzel plajlar var. Gerçekten en iyilerini seçerken zorlandık. İşte o müthiş doğa harikası plajlar.

1- Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı, Antalya'nın batı ucunda yer alan bir ilçe olan Konyaaltı’nda bulunur. Dünyanın en uzun plajları arasında yer alır. Ücretli bölümleri ve belediyenin işletmesi altında bulunan ücretsiz plajlardan kendinizi Akdeniz’in sularına bırakabilirsiniz. 

2- Kemer Plajı

Kemer'de Beldibi mevkiinden başlayıp Tekirova'ya kadar olan bölüm genellikle ince kumlardan oluşan doğal bir plajdır. Kemer merkezde Belediye Plajı, yat limanı yanındaki Ayışığı Plajı ve Phaselis Plajı denize girenler tarafından tercih edilen plajlardandır.

3- Adrasan Plajı

Adrasan, eski adıyla Çavuşköy, 2 kilometre uzunluğundaki kumsalıyla Kumluca'ya yakın doğal güzelliklere sahip bir yerleşim birimi'dir. Adrasan, yerli köy halkının turizm yaptığı ender yerlerden biri.  Adrasan Plajı’nda kısa bir süre içerisinde içinizi huzur kaplıyor. 

4- İncekum Plajı

Alanya'nın yaklaşık 25 km batısında; çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Yaklaşık bir kilometre uzunluğundadır ve mükemmel ince kum tanecikleriyle ünlüdür. Deniz yaklaşık beş metreden sonra yavaş yavaş derinleşmeye başlar. Plajda şemsiye ve şezlong hizmeti veren yerler bulabilirsiniz.

5- Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı Alanya'nın tarihi Yarım adasının Batısından Damlataş Plajı'nın bitimi ile başlar ve 2 kilometrelik bir uzunluğuna sahiptir. Kleopatra plajı; denizinin ve sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir.  Mavi bayraklıdır. Huzur bulacağınız plajlardan biridir

6- Patara Plajı

Patara antik kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir.

Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 12 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu incedir. Deniz ise sığdır. Hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle rüzgar sörfü için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır.

Caretta Caretta’ları ve yaşam alanlarını koruyun.

7- Kaputaş Plajı

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajıdır. Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır. Şon yıllarda oldukça ünlenmiştir. Mutlaka görmeniz gereken doğa harikalarından bir yerdir.

şehrinitanı