Akra Caz Festivali Başlıyor
Akra Caz Festivali Başlıyor 01-05-2018 tarihinde eklendi.

Dünyaca ünlü sanatçılar ve caz müziğin usta isimleri; Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor. Antalya Akra Caz Festivali,  02 - 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulacak açık hava sahnesinde gerçekleşecek.

Festivalin ilk konuğu;  dünya müziklerini muhteşem bir uyumla harmanlayarak, dinleyenlerini Sefarad müziğine uzanan geniş bir coğrafyada yolculuğa çıkaran Yasmin Levy, 2 Mayıs Çarşamba akşamı izleyicilerle buluşuyor. Gecede ayrıca; Akra Jazz Band ile birlikte Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden trompetçi İmer Demirer ve saksafoncu Serhan Erkol sahne alacak.

Funk, soul, hiphop ve elektro müziği, caz müzikle birleştiren Fransız grup  Electro Deluxe ise;  4 Mayıs Cuma akşamı müziklerindeki enerji ile  sıra dışı bir deneyim yaşatıyor.

Festivalin en özel gecelerinden biri de 5 Mayıs Cumartesi akşamı gerçekleşecek olan;  Çıplak Ayaklı Diva olarak hafızalarda iz bırakan Grammy ödüllü efsane isim Cesaria Évora’nın anısına düzenlenen “Cesaria Évora Gecesi” olacak. Gecede; yıllarca bu efsane isimle çalışan Lura, Teofilo Chantre, Nancy Vieira, Lucibella, Elida Almeida gibi Cape Verde’li harika müzisyenlere Cesaria Évora Orkestrası eşlik ediyor.

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say'ın; Türk edebiyatının unutulmaz şairlerinin şiirlerini besteleyerek yaptığı şarkı albümlerinden ilki olan “İlk Şarkılar” ve son albümü “Güz Şarkıları”  harika bir konserle,  9 Mayıs Çarşamba akşamı izleyici ile buluşacak. Fazıl Say’ın piyanodaki cesur ve özgün yorumuna, solist Serenad Bağcan’ın güçlü sesi eşlik ediyor.  Güz Şarkıları'nda ise yaratıcı bir yorumcu olan Ece Dağıstan piyanoya hayat verirken, Güvenç Dağüstün etkileyici sesiyle solist olarak yer alıyor.

Festivalde, 11 Mayıs Cuma akşamı ise cazın Türkiye'deki usta isimleri aynı sahnede buluşacak.  Türkiye'nin en iyi caz vokallerinden  Elif Çağlar,  quarteti ile sahne alırken; aynı gecede  yerli müzik sahnesinin en başarılı davulcuları arasında sayılan Ediz Hafızoğlu, “Nazdrave & Friends“  adını verdiği projesinde, Türkiye'nin en iyi caz vokallerinden  Jülide Özçelik ve Ülkü Aybala Sunat ile birlikte dinleyenlerin karşısında olacak.

Festival; 12 Mayıs Cumartesi akşamı,  Küba, Porto Rico, Akdeniz ve Fransız ritmlerini cazla harmanladığı canlı ve bir o kadar duygu yüklü şarkıları ve danslarıyla sahnede muhteşem bir enerji yakalayan Fransız şarkıcı Dany Brillant ve öncesinde Türkiye'nin duayen gitaristlerinden  Neşet Ruacan’ı konuk eden Akra Jazz Band ile sona erecek.

şehrinitanı